Yılın en iyi torrent sitelerini sizin için derledik. Aktif olarak çalışmaya devam eden siteleri belirleyerek, aradığınıza en kolay ulaşacağını siteleri seçtik. Listede tanıdık isimler de var, ilk defa görecekleriniz de.

İnternet tarihinin en etkili buluşlarından birisi olan torrent, Türkiye’de son dönemde Zamunda gibi sitelerle popülerleşti. içerikleri daha ulaşılabilir bir hale getirdi. Her ne kadar korsan veya yasa dışı dosya aktarımı için kullanılsa da büyük verilerin transferinde önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

Bugün, Alexa sıralamalarına göre en iyi torrent sitelerini derliyoruz. Yıl boyunca güncellenecek listede, ilerleyen tarihlerde de dönemin en iyi torrent sitelerini görebilirsiniz. Lafı daha çok uzatmadan gelin başlayalım. 

Torrent nasıl kullanılır?

  • Torrent kullanmak için öncelikle Bittorrent gibi istemci programa ihtiyacınız var. Bittorrent'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
  • Programı kurduktan sonra aşağıdaki sitelerden herhangi birisinde indirmek istediğiniz film, oyun ya da müziğin adını aratın.
  • Sitede aradığınızı bulduysanız ".torrent" uzanlı dosyayı indirin. Bu dosya, istemci uygulamayla çalışacak.
  • İndirilen küçük dosyaya tıklayarak Bittorrent ile açın ve arkanıza yaslanıp dosyanın indirilmesini bekleyin.

Torrent kullanmadan önce önemli uyarılar:

  • Korsan içeriklerin büyük bir kısmı tehlikelidir. Korsanlar, dosyaların içerisine bilgi çalmak, bulut üzerinden kripto para madenciliği yapmak için dosya yükleyebilirler. Fidye virüsleri kolayca bilgisayarınıza sızabilir.
  • Klon sitelere dikkat edin. Popüler torrent sitelerinin klonlanmış versiyonları bulunuyor ve amaçları hiç de masum değil. Girdiğimiz torrent sitelerinin orijinal ve asıl kaynaklar olduklarından emin olun.
  • Torrent ile dosya aktarımı yaparken VPN kullanmanızı tavsiye ederiz.

https://torrentsites.com/


10. Zamunda.net:

 

Görebileceğiniz en geniş torrent arşivine sahip olan Zamunda.net, yılın belirli zamanlarında ücretsiz üyelik alımı yapıyor. Zamunda.Net torrentlerinin hemen hemen hepsi sağlıklı durumda. Ardanığınız her türden içeriğe ulaşmak mümkün. Zamunda'daki kategorizasyon sistemi ise sonuca ulaşmayı kolaylaştırıyor. Zamunda için buraya tıklayın.

Alexa sıralaması: 4.035

9. Torrents.io:

Bir torrent arama motoru olan Torrents.me, diğer sitelerin listelediği arama sonuçlarına da tek bir ekrandan ulaşma şansı sunuyor. Bu aramalar, farklı kategoriler halinde karşınıza sonuç listesi olarak çıkıyor. Böylece aradığınız torrent dosyasına daha hızlı ulaşabiliyorsunuz. Torrents.io'ya ulaşmak için buraya tıklayın.

Alexa sıralaması: 4.936

8. Zooqle:

 

BitTorrent ekosisteminden faydalanan en yeni sitelerden olan Zooqle, kısa sürede oldukça tanınır hale geldi. Genel olarak filmlere ve dizilere odaklanan arşivlere sahip. Ayrıca arayüz konusunda, pek çok sitenin başaramadığı sadelik çizgisi var.

Hızlı yükselişiyle farklı kategorilerde de içeriklere erişim imkanı sunmaya başladı. Listeleme tarzı, rakiplerinden oldukça farklı ve yenilikçi görünüyor. Zooqle'ye ulaşmak için buraya tıklayın.

Alexa sıralaması: 1,764

7. EZTV:

EZTV aslında oldukça tematik bir torrent sitesi. Ağırlıklı olarak TV dizileri ve programlarının yer aldığı bir arşive sahip. Oldukça temiz ve hafif bir tasarımına sahip olması, gelecek torrentlere ilişkin önceden bir geri sayım listesi sunması heyecan verici. Geçmişe yönelik torrentleri detaylı olarak aramak için takvim bile sunuyor. EZTV'ye ulaşmak için buraya tıklayın.

Alexa sıralaması: 1.276

6. Limetorrents:

 

Geçtiğimiz yıl da en iyi torrent sitelerine girmeyi başaran Limetorrents, rakipleriyle hemen hemen aynı kategorilere sahip. Bu kadar ön plana çıkmasını sağlayan şey ise sağlıksız torrentlere listelerinde yer vermemesi.

Ayrıca kullanıcılar da kendi torrent dosyalarını yükleyebiliyor, diğer kullanıcılarla mesajlaşabiliyor, birbirlerine geri bildirimlerde bulunabiliyorlar. Limetorrents'e ulaşmak için buraya tıklayın. Bu arada sitenin eski Limewire isimli bilgisayar programıyla bir ilgisi yok :)

Alexa sıralaması: 967

5. Torrent2.eu

 

Eğer torrent sitesi yerine sağlam ve çok kaynaklı bir torrent arama motoru arıyorsanız, Torrent2.eu’ya bir göz atın deriz. Eski dönemlerde de torrent kullananların yakından tanıdığı, benzer bir mantığa sahip Torrentz sitesinin modern kopyası diyebiliriz.

90’dan fazla torrent sitesinde arama yapan servis oldukça kullanışlı. Listedeki bir önceki arama motoru olan Torrents.me’den daha popüler. Torrent2.eu'ya ulaşmak için buraya tıklayın.

Alexa sıralaması: 525

4. Rarbg.to:

 

Kullanıcılarını reklamlarla bezdirmesine rağmen deliler gibi kullanılan Rarbg.to, listelediği torrentleri olabildiğince güncel tutmaya özen gösteriyor. Diğer siteler gibi hızlı erişilebilir kategoriler bulunuyor. Hatta kim izliyor bilmiyoruz ama film fragmanları için bile bir kategori mevcut. Sadece kaliteli torrenteleri listeliyor olması, haber ve aktüel içerikler sunması da cabası. Rarbg.to'ya ulaşmak için buraya tıklayın. Rarbg.to'yu açarken VPN'e bağlanmanız gerekebilir.

Alexa sıralaması: 346

3.  Zamunda yokken ağabeyi vardı: The Pirate Bay

 

Tüm zamanların belki den bilinen torrent sitesi olan The Pirate Bay, ne kadar yaptırıma maruz kalırsa kalsın yaşamaya devam ediyor. Özellikle geçmişe yönelik arşivlere ilişkin hâlâ sağlam şekilde çalışan torrentlere bu site üzerinden ulaşmak mümkün. Yıllardır değişmeyen kullanıcı dostu arayüzüyle, günümüz standartlarına göre oldukça hızlı çalışıyor.

Uyarı: The Pirate Bay’e giriş yaptığınızda bilgisayarınız, platforma destek sağlanması adına XMR cinsinde kripto para madenciliği için kullanılmaya başlar. Eğer bunun yapılmasını istemiyorsanız, adBlocker gibi eklentiler kullanabilirsiniz. The Pirate Bay'a ulaşmak için buraya tıklayın.

Alexa sıralaması: 289

2. 1337x.to:

 

Diğer sitelerden farklı olarak günün, haftanın, ayın ve yılın en popüler torrentlerini ana sayfasında listeleyen bir site. Ayrıca her kategori için en iyi 100 torrente kolayca ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca kullanışlı akıcı bir tasarımı var. 1337x.to'ya ulaşmak için buraya tıklayın.

Alexa sıralaması: 246

1. YTS.am:

Eski adıyla YTS.ag, baskılardan dolayı alan adını değiştirmek zorunda kaldı. Yeni sitede ise daha basit ve kullanışlı bir arayüz buluyor. Arama motoru, sonuçlara ilişkin anlaşılır açıklamalarla birlikte oldukça hızlı şekilde sonuca ulaşmanızı sağlıyor.

Torrentler hakkında yorum yapabiliyor, eğer aradığınızı bulamadıysanız site yöneticilerine istek gönderebiliyorsunuz. YTS.am'ye ulaşmak için buraya tıklayın.